onlyfighters

August 30, 2011

Εννιά μετάλλια για την WKA Ελλάδος στη Γερμανία (4/24)

Συνολικά με εννιά μετάλλια επέστρεψε η Ελληνική αποστολή απο το παγκόσμιο πρωτάθλημα της WKA στη Γερμανία.

Στο Point Fighting o αθλητής Δημήτρης Δάκας κατέκτησε τη πρώτη θέση στη κατηγορία +70κιλα εφήβων για τρίτη συνεχόμενη φορά, η αθλήτρια Γεωργία Σαράντη στη δεύτερη θεση στα -45κιλά κορασίδες, ο Μπαλογιάννης Στεφανος τρίτη θέση στα -75κιλά αντρών και στη κατηγορία Low Kicks – 70κιλά ο αθλητής Μιτσέας Ιωάννης στη τρίτη θέση. Δευτερη θεση πήρε στη κατηγορια Τeam Fights(5 αθλητες) η Ελληνική Ομάδα.

Να σημειωθεί οτι ο τελικός μεταξυ Ελλάδας-Γερμανίας έγινε σε ρινγκ μπροστά απο 3000 θεατές και ήταν μερος απο μία απο τις μεγαλύτερες διοργανώσεις του Kick Boxing, το STEKOS FIGHT NIGHT. H Ελληνική Ομάδα έχασε οριακά απο τη Γερμανία παραδίδοντας όμως ένα μεγάλο θέαμα στο κοινό.

Στην ομάδα ήταν οι αθλητές Παπασταματίου Αλεξης, Κατσίκης Θανάσης, Μπαλογιάννης Στέφανος, Δάκας Δημήτρης και ο προπονητής/αθλητής Πολίτης Στέλιος.

Πηγή : mahitikanea.gr